budownictwo i projektowanie na piątkę!
budownictwo i projektowanie na piątkę!
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Ogrodzenia i bramy

autor: Bielawa

Ogrodzenia i bramy są ważnym elementem ogólnego wyglądu nieruchomości. Dwa główne materiały używane do produkcji ogrodzeń to aluminium i stal. Czy znasz różnice między nimi? Aby ułatwić Ci wybór, przedstawiliśmy wszystkie najważniejsze fakty dotyczące obu typów ogrodzeń, które należy znać. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, co jest wspaniałe w każdym typie i która z nich jest najlepszym rozwiązaniem dla Twojej nieruchomości.

brama

Aluminiowe ogrodzenia i bramy

Lekkość: Aluminium jest lekkie i uniwersalne. Jest łatwe w instalacji w praktycznie każdym środowisku.

Trwałość: Aluminium jest metalem bardzo trwałym. Jego nierysujące właściwości pomagają utrzymać bramy i ogrodzenia w dobrym stanie przez lata.

Odporny na korozję: Ten metal jest również odporny na rdzę i warunki atmosferyczne.

Słabszy metal: Aluminium można uszkodzić znacznie szybciej niż stal.

Łatwiejsze wyginanie: Mocne uderzenia mogą powodować widoczne wyginanie się ogrodzeń i bram aluminiowych. W większości przypadków nie stanowi to problemu. Jednak w środowiskach bardziej podatnych na wypadki ryzyko uszkodzenia ogrodzenia jest znacznie wyższe.

Stal jest kolejną świetną opcją, którą warto rozważyć. Ogrodzenia i bramy stalowe oferują trochę więcej korzyści, przez co są często bardziej odpowiednie niż aluminium. Jakie są więc dokładne różnice?

Ogrodzenia i bramy stalowe

Wytrzymałość: Stal jest dużo mocniejszym metalem niż aluminium. Nie zgina się nawet pod silnym naciskiem lub uderzeniem. To sprawia, że stal jest lepszym wyborem dla środowisk wysokiego ryzyka.

Bezpieczeństwo: Jeśli bezpieczeństwo jest dla Ciebie priorytetem, zainwestuj w stalowe ogrodzenia i bramy. Są one znacznie bardziej odporne na zginanie i uszkodzenia niż aluminium.

Trudności w instalacji: Stal jest bardziej wytrzymała niż aluminium, więc proces montażu jest zazwyczaj nieco bardziej złożony.

Wysoka cena: Oprócz czasu montażu, stal jest również droższa. Oznacza to, że wybierając stal, zainwestujesz znacznie więcej pieniędzy.

Gdy znasz już główne zalety i wady każdego typu ogrodzenia, następnym ważnym czynnikiem jest to, gdzie chcesz je zainstalować. Lokalizacja i rodzaj budynku odgrywają ważną rolę. Zapoznaj się z kilkoma zaleceniami:

W większości przypadków ogrodzenia i bramy aluminiowe doskonale nadają się do domów mieszkalnych. Są uniwersalne, łatwe w montażu i tańsze niż stal. Jednak nieruchomości komercyjne wymagają nieco więcej, jeśli chodzi o ogrodzenia i bramy. Dlatego w takich przypadkach lepszym rozwiązaniem będzie stal. Jest mocniejsza, bardziej wytrzymała i odpowiednia do zastosowań komercyjnych. Podobnie jak w przypadku nieruchomości komercyjnych, obiekty przemysłowe wymagają solidniejszych ogrodzeń. Stal zapewnia wytrzymałość i większe bezpieczeństwo, dzięki czemu jakiekolwiek działania nie spowodują uszkodzenia lub zużycia ogrodzenia, czy bramy.

Jeśli Twój dom znajduje się niedaleko morza, postaw na aluminiowe ogrodzenia. Jego właściwości antykorozyjne zapobiegną nadmiernemu zużyciu i przedwczesnej degradacji. Nie będzie również wykazywać uszkodzeń spowodowanych wilgocią w takim stopniu, w jakim może to być możliwe w przypadku stali.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon


Komentarze:

• Michał
Wokół działki zbudowałem solidne ogrodzenie salowe. Brama do garażu jest wykonana z aluminium. Jest solidna i zarazem lekka.