budownictwo i projektowanie na piątkę!
budownictwo i projektowanie na piątkę!
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Kontenery biurowe na placu budowy

autor: Bielawa

Na placach budów potrzebne są pomieszczenia biurowe, aby zapewnić zakwaterowanie kierownikom budowy, miejsce na spotkania oraz miejsce do przechowywania dokumentacji placu budowy. Kontenery biurowe są często określane jako "domy na miejscu", ponieważ często są duże i dobrze wyposażone. Ważne jest, aby kontenery biurowe były wygodne, dobrze zaprojektowane, zarówno pod kątem estetycznym, jak i praktycznym, a także odpowiednio solidne i bezpieczne.

biuro

Plac budowy musi, na tyle jak bardzo jest to możliwe, posiadać wystarczającą przestrzeń roboczą i być tak urządzony, aby był odpowiedni dla każdej osoby pracującej, biorąc pod uwagę wszelkie niezbędne wyposażenie robocze, które może być tam używane.

Każdy indywidualny projekt będzie miał inne wymagania dotyczące zapewnienia kontenera biurowego. W przypadku dużych projektów mogą być zapewnione oddzielne biura dla brygadzistów, inżynierów oraz zespołu handlowego i zespołu zarządzającego projektem.

Ponieważ kontenery biurowe mają z reguły charakter tymczasowy. Na czas trwania budowy są prefabrykowane lub budowane z przenośnych, lub modułowych części. Mają zazwyczaj standardowe rozmiary. Ponadto można łączyć lub układać w stosy, tworząc prawie każdą wymaganą konfigurację zakwaterowania. Mogą to być pomieszczenia recepcyjne, biura, sale konferencyjne, kuchnie, toalety, prysznice, przebieralnie, schowki, magazyny itp.

Kontenery biurowe można łatwo transportować na ciężarówkach i ustawiać w dowolnym miejscu za pomocą dźwigu. Zazwyczaj posiadają cztery regulowane stalowe nogi z uchwytami do sztaplowania. Kontenery biurowe na placach budowy są zazwyczaj wykonane z ocynkowanej blachy stalowej i sztywnego rdzenia izolacyjnego. Na ściany i sufit stosuje się okładzinę wewnętrzną z płyt gipsowo-kartonowych. Okna są często projektowane tak, aby zoptymalizować poziom światła, z białymi ścianami i wytrzymałą podłogą, która jest łatwa do czyszczenia. Kilku producentów zapewnia ochronę chroniącą przed wandalami i złodziejami, np. okna pirotechniczne z okiennicami stalowymi i stalowymi drzwiami o wysokim stopniu bezpieczeństwa.

Wyposażone są one często również w schody prowadzące na drugie piętro. Na dużych budowach może znajdować się kilka połączonych ze sobą, przenośnych kontenerów biurowych, zdolnych pomieścić setki osób, ułożonych w stosy do trzech kondygnacji z wewnętrznymi schodami. Można je kupić lub wynająć, a po zakończeniu budowy można je zwrócić lub przenieść do nowego miejsca w celu ponownego wykorzystania. To doskonała opcja nie tylko dla firm budowlanych. Kontenery biurowe stają się coraz popularniejsze, zwłaszcza wśród osób, które lubią zmieniać otoczenie. Poza tym są naprawdę wytrzymałe i długotrwałe.


Źródła:
 http://pawilonysoltysiak.pl/kontenery/ - Sprzedaż kontenerów biurowych
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon