budownictwo i projektowanie na piątkę!
budownictwo i projektowanie na piątkę!
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Odpowiednie zabezpieczenie okien przed włamaniem

autor: Bielawa

Jeśli próbujesz zwiększyć bezpieczeństwo w domu, jednym z pierwszych miejsc do sprawdzenia jest okno. Prawie 30% włamywaczy wchodzi do domu przez otwarte lub uchylone okno. Zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby twoje okna były trochę bezpieczniejsze? Masz szczęście. Oto spis produktów, które gwarantują solidne zabezpieczenie okien.

1. Klipsy antykradzieżowe

Te małe klipsy aluminiowe są łatwe w instalacji i kompatybilne z większością tradycyjnych okien przesuwnych. Konfiguracja nie wymaga żadnych narzędzi - wystarczy obrócić śrubę zaciskową klipsa na krawędzi szyny okna, aby zatrzymać otwieranie okna. Jeśli szukasz tańszego rozwiązania na zabezpieczenie okien, te klipsy powinny dobrze się sprawdzić.

2. Kliny

Ten dwupak klinów okiennych można regulować na pętli, aby uzyskać pożądaną odległość. Instalacja nie wymaga użycia narzędzi ani gwoździ - wystarczy mocny pasek, który przylegnie do okna nad wewnętrznym skrzydłem. Jeśli ktokolwiek spróbuje otworzyć okno, klin zatrzyma je na swoich torach. A ponieważ urządzenie nie wymaga żadnych robienia dziur w ramie okna, jest dobrym rozwiązaniem dla wynajmujących, którzy nie mogą wprowadzać modyfikacji w swoich oknach.

krzesła, okna

3. Zawias okienny

Do zastosowania na skrzydłach i przesuwnych oknach, samoblokujący zawias jest bardzo mocny. Wykonany jest bowiem z solidnego i przezroczystego plastiku, więc jest to jedna z bardziej dyskretnych opcji na tej liście. Mocuje się bezpośrednio do każdego, czystego okna lub przesuwanych szklanych drzwi, a odchylane ramię można umieścić w górę lub w dół, aby umożliwić całkowite otwarcie okna. Nie brakuje klientów chwalących to zabezpieczenie okien za jego wytrzymałość. Jeśli szukasz opcji na długie lata, to będzie dobry wybór.

4. Zamek na klucz

Zamek można otworzyć tylko kluczem, dzięki czemu jest wyjątkowo bezpiecznym sposobem. Jest zbudowany z odlewanego cynku i mocuje się go do ramy okna za pomocą solidnych śrub. System, który można zainstalować na oknach pionowych lub poziomych, dobrze współpracuje z różnymi materiałami okiennymi, w tym z aluminium, drewnem i winylem, ale wymaga bardziej skomplikowanego procesu instalacji. Zaleca się również, aby odpowiedni klucz był przechowywany w pobliżu, zapewniając, że będzie on łatwo dostępny, jeśli zajdzie potrzeba wyjścia awaryjnego przez okno.

5. Pasek ograniczający dostęp do okna

Podobnie jak system blokady łańcucha wspólny dla drzwi frontowych, pasek ograniczający okno ogranicza odległość otwierania okna. Instalacja może wymagać wiertarki, ale proces jest prosty - wystarczy przykręcić jeden koniec urządzenia do ramy okna, a drugi koniec do samego okna. O ile to zabezpieczenie okien może być używane w każdym typie okna, jest to jedna z niewielu opcji, która jest kompatybilna z oknami skrzydłowymi. Dodatkowo, podobnie jak przy blokadzie zamka, obowiązuje tu również zasada trzymania klucza w pobliżu w przypadku sytuacji awaryjnych.


Źródła:
 https://oknochron.pl/ - Dystrybutor blokad do okien
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon