budownictwo i projektowanie na piątkę!
budownictwo i projektowanie na piątkę!
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Tkaniny obrusowe

autor: Bielawa

Wiele osób może nie myśleć zbyt wiele o obrusach, dopóki ich nie potrzebuje. Wydarzenia takie jak wesela, przyjęcia i rodzinne kolacje są doskonałą okazją, aby ubrać stół w domu. Obrusy dodają urozmaicenia nie tylko do stołu, ale także do atmosfery i okazji, na które są używane. Chociaż obrus jest wykorzystywane głównie do ochrony stołu przed zabrudzeniem, to nadaje elegancji i stylu całemu wnętrzu.

obrus na stół

Obrusy są produkowane z różnych rodzajów materiałów, w tym bawełny, winylu, lnu i jedwabiu. Rodzaj użytego materiału będzie w większości przypadków zależał od okazji, przy której będzie założony obrus. Niektóre obrusy najlepiej sprawdzają się podczas określonych imprez i w określonych miejscach. Jednak każdy rodzaj obrusu ma swoje zalety i wady.

Bawełna

Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów materiałów na obrusy. Świetnie sprawdza się na co dzień, ale także na wyjątkowe okazje. Materiał jest łatwy w produkcji, co sprawia, że koszt obrusu jest stosunkowo niedrogi. Większość bawełnianych obrusów stołowych można prać lub moczyć w ciepłej wodzie w celu ich oczyszczenia. Jeśli chodzi o trwałość, mogą posłużyć przez wiele, wiele lat. Dostępne są w różnych kolorach, wzorach i rozmiarach. Dzięki czemu pasują na każde przyjęcie. Bawełniane obrusy mogą być również używane na zewnątrz do jedzenia na świeżym powietrzu. Jednak najlepiej sprawdzają się w kuchni lub jadalni. Największą wadą jest to, że bawełna z czasem się kurczy.

Poliester

Poliester jest podobny do bawełny i ma wiele takich samych zalet, lecz różnica polega na tym, że poliester ma więcej połysku i jedwabistości. Może być używany bardziej na oficjalne okazje, a poza tym nie kosztuje dużo więcej niż bawełna. Największą wadą są środki chemiczne stosowane do produkcji poliestru. Niektórzy ludzie są uczuleni na poliester, więc może to być ogromny problem.

Winyl

Winyl najlepiej sprawdza się przy jedzeniu na świeżym powietrzu, np. na piknikach i innych imprezach plenerowych, po zabrudzeniu jest łatwy do czyszczenia. Największą zaletą jest to, że winyl ma dużą odporność na warunki atmosferyczne, plamy i słońce. Największą wadą jest to, że winylowe obrusy nie wyglądają dobrze na oficjalnych przyjęciach. Jest to dość tani materiał i niestety może wyglądać tandetnie na eleganckich imprezach.

Jedwab

Jedwab jest zdecydowanie lepszym wyborem na uroczystości takie jak wesela czy imprezy jubileuszowe. Oczywiście jedwab jest najdroższym materiałem na obrusy, ale zapewnia luksusowy wygląd. Jedwabne obrusy są dostępne w różnorodnych stylach, a wiele z nich posiada specjalny haft na określone okazje. Główną wadą jest delikatność obrusu. Należy zachować ostrożność podczas prania i pielęgnacji jedwabnych obrusów.

Rozważ wszystkie opcje tkanin, próbując znaleźć obrus idealny. Pamiętaj, aby brać pod uwagę typ wydarzenia, na który potrzebujesz ustroić stoły, aby dostosować kolorystykę i fason do motywu przewodniego przyjęcia.


Źródła:
 https://www.obrus.eu/ - Sklep Internetowy
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon