budownictwo i projektowanie na piątkę!
budownictwo i projektowanie na piątkę!
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Materace dziecięce

autor: Bielawa

Zakup materaca dziecięcego może być dużo trudniejszy, niż się mogło wydawać. Jednak jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko ma materac, zapewniający spokojny sen, który pozwala mu budzić się wypoczętym i gotowym do nauki, to musisz poświęcić czas na wybór najlepszej opcji. Z drugiej strony, dzieci są mniejsze i lżejsze od przeciętnego dorosłego, więc jaki rodzaj wsparcia i materiałów jest odpowiedni? Czy Twoje dziecko wie, czy jest miłośnikiem spania na plecach, boku lub brzuchu? I na jak długo starczy nowy materac? W tym przewodniku opiszemy najważniejsze czynniki, które pomogą Ci wybrać najwygodniejsze, najtrwalsze materace dziecięce w rozsądnej.

materac dziecięcy

Przy zakupie materaca dla rosnącego dziecka ważnym czynnikiem jest jego rozmiar. A ponieważ wysokiej jakości materac może przetrwać od 8 do 12 lat, chcesz poczuć, że dokonujesz dobrego wyboru. Materace podwójne, podwójne XL lub pełnowymiarowe są zazwyczaj najlepszym wyborem dla dzieci. Największą rolę w tej decyzji odgrywa wiek dziecka.

Rodzice zazwyczaj wybierają materace bliźniacze dla młodszych dzieci, ponieważ są one doskonałym rozwiązaniem dla maluchów i są niewątpliwie najbardziej przystępną opcją. Ponadto większość dzieci nie będzie potrzebować innego materaca niż materac bliźniaczy, dopóki nie skończy nastoletnich lat. Należy jednak pamiętać, że podwójne materace XL wymagają podwójnych prześcieradeł XL - regularne podwójne prześcieradła nie pasują do tego rozmiaru materaca.

Jeśli przestrzeń i budżet na to pozwalają, rozważ materace pełnowymiarowe. Dzięki temu zasypianie i przytulanie się do łóżka z dzieckiem stanie się jeszcze bardziej komfortowe i choć jest to droższa opcja, to jest inwestycją na długie lata. Dodatkowo, jeśli kupujesz pierwsze łóżeczko dla malucha i posiadasz łóżeczko dziecięce, które przekształca się w pełnowymiarową deskę przednią i podnóżek, zakup pełnowymiarowego materaca ma sens.

Dorośli mogą nabawić się niezłych problemów, gdy nie śpią dobrze i (jak już zapewne zauważyliście), podobnie jest z dziećmi. Jeśli Twoje dziecko nie czuje się komfortowo, nie otrzyma wysokiej jakości snu - a korzyści z jakości snu są widoczne m.in. w lepszych wynikach szkolnych, poziomie nastroju i mnóstwo innych czynników. Badania dowiodły, że niespokojny sen jest bezpośrednio związany ze spadkiem wyników w nauce, nawet u dzieci w wieku 7 lat. Dodatkowo, słaby sen może przyczynić się do innych negatywnych skutków, w tym nadpobudliwości, napadów złości i niezdarności. Oczywiście, dobry sen jest tak samo ważny dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Dobre materace dziecięce łączą komfort i wsparcie razem, aby zapewnić fundament dla dobrego snu. Materace dziecięce pomocnicze to takie, które odpowiednio układają kręgosłup podczas snu (szczególnie ważne dla zapewnienia optymalnego zdrowia i wzrostu dziecka). Ponadto wygodny materac to taki, który ma ogólną jędrność i pozwala się w pełni zrelaksować. Szukaj więc materacy, które będą spełniać wcześniej wymienione wymagania.


Źródła:
 https://minikraina.pl/456-materace-dla-niemowlat-i-malych-dzieci - Materace dziecięce
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon